Dlaczego nadal warto prowadzić blog

Jeszcze niedawno mówiło się, że blogi to przeżytek i już się od tego odchodzi, bo nadchodzi era social mediów. Mimo to do tej pory blogi mają się bardzo dobrze. Nie czarujmy się, wiedzy i informacji dalej szukamy w wyszukiwarce Google. A te wszystkie teksty tworzone są przez ludzi takich jak my, mających wiedzę, chęci i pomysły. Wszystkie artykuły pochodzą ze stron internetowych, blogów, serwisów informacyjnych itp. Tematyka jest różna od porad, inspiracji, eksperckich baz wiedzy, treści edukacyjnych, po lifestyle, kulinarne, hobbystyczne czy podróże. Jest to nie tylko wartość dla odbiorców, ale i dla samych twórców. Dlaczego? Zaraz się dowiesz.

1. Robisz swoją tematyczną bazę wiedzy

Pisząc bloga, rozwijasz nie tylko swoją wiedzę. Spisujesz ją i dzielisz się nią z innymi. Tworzysz dzięki temu bazę wiedzy na interesujący Cię temat, dzięki czemu korzystasz i Ty, i Twoi czytelnicy. To mogą być artykuły wyczerpujące temat, zajawka wskazująca na problem, checklisty, listy kontrolne. Możliwości jest całe mnóstwo. Nic tylko dzielić się wiedzą ze światem.

2. Uczysz się coraz lepiej pisać

Tworząc bloga, rozwijasz się w pisaniu: formułowaniu swoich myśli, opinii, opowiadaniu, o tym, co cię interesuje, fascynuje czy bulwersuje, rozwijasz się również pod względem językowym: wzbogacasz swoje słownictwo i warsztat pisarski. Nawet jeśli nie planujesz pisać zawodowo, to jest to ważna umiejętność. Piszemy codziennie coś: czy to raport w pracy, post na Instagram, ofertę, list motywacyjny czy ogłoszenie, żeby coś sprzedać. Warto trenować pisanie, a blog jest do tego świetnym sposobem. Przy okazji podrzucam Ci link do artykułu o narzędziach do lepszego pisania.

3. Tworzysz swoje miejsce i centrum dowodzenia w sieci

Blog i strona internetowa to świetna baza i miejsce dowodzenia w internecie. Tu umieszczasz: informacje o sobie, swojej misji i celu; wiedzę lub prezentujesz projekty; linki do innych kanałów; ale przede wszystkim zapraszasz swojego odbiorcę do swojego świata, bez rozpraszaczy, a z masą wiedzy, inspiracji lub motywacji do działania. Jest to też miejsce pewniejsze niż social media, bo Twoje i to Ty decydujesz, jak długo chcesz je tworzyć.

4. Rozwijasz swoje kompetencje

Tworzenie bloga to nie samo pisanie, uczysz się też obsługi strony internetowej, pozycjonowania itp. Wciąż testujesz różne rozwiązania, eksperymentujesz i ulepszasz swoje działania. To cenne umiejętności w obecnych czasach i nie ma się co przed nimi bronić. Lepiej spróbować i małymi kroczkami rozwijać nowe umiejętności.

5. Dzięki artykułom masz bazę do stworzenia swojego produktu, np. e-booka

Myślisz o swoim produkcie, ale na samą myśl nie wiesz, od czego zacząć? Artykuły z bloga to dobra baza. Poruszane tematy możesz rozwinąć i dostosować do potrzeb swojego odbiorcy. Widzisz, które tematy cieszą się największym zainteresowaniem i możesz dzięki temu stworzyć swój produkt dużo skuteczniej.

Oczywiście wszystko zależy od tego, jakiego bloga chcesz prowadzić, czy to będzie blog firmowy, ekspercki czy lifestylowy lub hobbystyczny. W obu przypadkach rozwijasz się o nowe umiejętności, uporządkowujesz swoją wiedzę i pogłębiasz ją, nawiązujesz nowe znajomości, uczysz się mówić w ciekawy sposób o sobie i rzeczach dla Ciebie ważnych. Pisząc bloga, zapraszasz odbiorcę do swojego świata. Masz też pewność, że dopóki Ty tego chcesz (będziesz płacić za domenę i hosting😉), Twoje miejsce będzie istnieć, nikt Ci go nie ukradnie, jak np. może się zdarzyć z kontem na Instagramie.

Przekonana? To wybieraj nazwę i do działa!

A jeśli nie wiesz, od czego zacząć, to zapraszam Cię do artykułu: Pierwsze kroki do stworzenia strony internetowej. A jeśli już wiesz, że wolisz, żeby ktoś stronę zrobił dla Ciebie i pokazał Ci, co i jak, a Ty zabierzesz się od razu za treści, to przejrzyj moją ofertę albo napisz do mnie bezpośrednio.

PS Jeśli zdecydujesz się na hosting w lh.pl, to pamiętaj o kodzie zniżkowym LH-20-236075.

Powodzenia!

Podobne wpisy